Wymagania techniczne

Serwis internetowy 6ka.pl, wraz z zawartymi w nim kursami online, ma następujące wymagania techniczne:

Nowoczesna przeglądarka internetowa

Zalecamy jedną z popularnych i dostępnych obecnie na rynku przeglądarek internetowych.

Jeśli posiadasz przestarzałą, dawno nie aktualizowaną przeglądarkę, zaktualizuj ją do bieżącej wersji lub zainstaluj jedną z poniższych, darmowych przeglądarek:

Obsługa języka Java Script

Java Script to język skryptowy wbudowany w przeglądarkę internetową i zwiększający interaktywność stron internetowych oraz możliwości interfejsu użytkownika. Wszystkie przeglądarki posiadają ten język domyślnie włączony. Jego wyłącznie w przeglądarce jest technicznie możliwe, ale nie ma praktycznie żadnego uzasadnienia. Jeśli wyłączysz obsługę Java Script, funkcjonalność naszego serwisu będzie dla Ciebie mocno ograniczona.

Klawiatura z polskimi znakami

Nie chodzi tutaj o klawiaturę jako fizyczne urządzenie, ale o skonfiguowanie posiadanego systemu operacyjnego w taki sposób, aby można było w prosty sposób uzyskiwać na klawiaturze litery z polskimi znakami. Bez tego nie będzie możliwe wykonywanie ćwiczeń w lekcjach i zestawach słownictwa.

Konfiguracja klawiatury oraz jej aktywowanie jest zależne od posiadanego urządzenia i systemu operacyjnego, dlatego w przypadku problemów z klawiaturą odszukaj stronę wsparcia technicznego prowadzoną przez producenta swojego systemu i tam poszukaj rozwiązania.

Klawiatura z obcymi znakami

Klawiatura ze znakami specjalnymi języka, którego się uczymy (np. w przypadku nauki niemieckiego są to znaki takie jak ß ä ö ü) co prawda nie jest niezbędna w przypadku wykonywania ćwiczeń w naszym serwisie, gdyż dostarczamy klawiaturę wirtualną (ekranową), niemniej jest ona przydatna i ułatwia wprowadzanie tych znaków.

Podobnie jak w przypadku klawiatury polskiej, chodzi tu o odpowiednie skonfigurowanie swojego systemu operacyjnego. Zwykle polega to na dodaniu nowego języka do układu klawiatury i aktywowaniu go skrótem klawiszowym.

Szczegóły zależą od posiadanego systemu operacyjnego. Np. w przypadku systemu Windows 10, jego producent (firma Microsoft) zamieścił instrukcję konfigurowania klawiatury tutaj:

Zarządzanie ustawieniami językowymi w Windows 10

Czytnik plików PDF

W formacie PDF generowane są pliki lekcji do wydruku oraz certyfikaty ukończenia kursu. Do wyświetlenia pliku PDF potrzebny jest czytnik Adobe Reader zintegrowany z używaną przeglądarką.

Tor odtwarzania dźwięku

Do odtwarzania dźwięku w komputerze wymagane są jako minimum:

  • karta dźwiękowa
  • sterownik dźwięku
  • głośniki lub słuchawki

Każdy z tych elementów musi być prawidłowo zainstalowany i skonfigurowany. Jeśli pomimo obecności powyższych elementów dźwięk na Twoim komputerze nie działa lub działa nieprawidłowo, a Ty nie potrafisz samodzielnie rozwiązać tego problemu, skorzystaj z pomocy zaprzyjaźnionego informatyka.