Autorzy

Zaprosiliśmy do współpracy profesjonalnych nauczycieli językowych, z doświadczeniem w nauczaniu młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Oto autorzy naszych kursów:

Patrycja Obara

Doświadczona nauczycielka i lektorka języka angielskiego. Przez kilka lat prowadziła zajęcia w renomowanych szkołach językowych we Wrocławiu na wszystkich poziomach zaawansowania. Od 2007 r. prowadzi specjalistyczne kursy językowe na Uniwersytecie Wrocławskim, m.in. Angielski w Public Relations, Angielski w Biznesie. Jest licencjonowanym egzaminatorem TELC oraz członkiem IATEFL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego). W 2005 r. opracowała i nagrała cykl audycji radiowych dla uczących się angielskiego, emitowany we wrocławskim radiu RAM.

Katarzyna Furmaniak

Nauczycielka języka niemieckiego z 6-cio letnim stażem w szkole podstawowej w Poznaniu, aktualnie uczy w gimnazjum w województwie wielkopolskim. Uwielbiana przez swoich uczniów, ma świetny kontakt z dziećmi. Specjalizuje się w metodach nauki języka poprzez ruch i zabawę, uważa je za szczególnie skuteczne. Prywatnie dusza każdego towarzystwa, zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii. Uruchomienie kursu niemieckiego jej autorstwa zapoczątkowało działalność platformy 6ka.pl.

Katarzyna Chmielewska

Nauczycielka języka niemieckiego pracująca w zawodzie od 2002 r. Uczy w katowickich szkołach podstawowych i gimnazjach, jak też w prywatnych szkołach językowych. Ukończyła filologię germańską o kierunku nauczycielskim na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów maturalnych. Prowadzi biznesowe warsztaty językowe dla firm. Prywatnie ceni sobie aktywny tryb życia - jeździ na nartach, pływa, jeździ na rowerze.

Małgorzata Kubica

Od kilku lat jest lektorką w jednej z poznańskich szkół językowych oraz udziela korepetycji z języka francuskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kilka miesięcy w trakcie studiów spędziła na stypendium we Francji. Od wielu lat pracuje także na letnich koloniach z dziećmi i młodzieżą, ma z nimi zawsze świetny kontakt. Nauczanie języka francuskiego to jej pasja, szczególnie interesuje się wykorzystaniem technik multimedialnych w nauce. Od lat jest zauroczona Francją i już na początku szkoły średniej zaplanowała sobie, że zostanie dyplomowaną nauczycielką francuskiego. W pełni osiągnęła swój cel. Prowadzi bloga dobrezielsko.pl na temat zdrowego trybu życia.

Anna Kowalik

Absolwentka Wydziału Literatury i Języków Obcych na Università degli Studi di Bari we Włoszech. Obecnie wykłada język włoski i francuski w Katedrze Filologii Romańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz przygotowuje rozprawę doktorską z dziedziny dydaktyki języków obcych. Od wielu lat pracuje również jako niezależny tłumacz techniczny i literacki języka włoskiego, francuskiego i angielskiego. Pasjonuje się wszystkim, co jest związane z historią, kulturą i językiem Włoch, które uważa za swoją drugą ojczyznę.

Katarzyna Myślińska

Ukończyła filologię hiszpańską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Hiszpańskiego uczy od 6 lat w szkołach językowych oraz udzielając korepetycji. Interesuje się kulturą Ameryki Południowej, zwłaszcza jej literaturą i muzyką. Wyszła za mąż za Peruwiańczyka, którego poznała podczas jednej ze swych podróży do Peru. Często podróżuje do Hiszpanii, planuje też podróż do Ekwadoru.

Liliana Droździk

Jest doświadczoną nauczycielką i lektorką języka rosyjskiego. Ukończyła filologię rosyjską na Uniwersytecie Opolskim, jest także absolwentką kierunku Język Biznesu. Przez 2,5 roku prowadziła zajęcia z Praktycznej Nauki Języka Rosyjskiego dla studentów Uniwersytetu Opolskiego. Na co dzień przygotowuje do egzaminów z rosyjskiego kandydatów na studia podyplomowe oraz prowadzi kursy językowe dla firm prywatnych i instytucji państwowych.

Maria Waśniewska

Ukończyła filologię japońską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Spędziła rok w Japonii, studiując na Uniwersytecie Osaka, dzięki stypendium ufundowanemu przez rząd japoński za osiągnięcia w nauce języka japońskiego. Jest lektorką języka japońskiego w krakowskiej szkole językowej, udziela również prywatnych korepetycji z japońskiego na wszystkich poziomach zaawansowania i świadczy usługi tłumaczeniowe. Oprócz japońskiego zna także biegle angielski.