preload
Strona głównaO nas › Zespół

Zespół


Kadra zarządzająca:

Michał Ścioch
Dyrektor zarządzający
Pomysłodawca, założyciel, projektant i główny wykonawca platformy 6ka.pl. Ukończył Politechnikę Warszawską jako inżynier programista, jest także dyplomowanym elektronikiem. Tuż po studiach założył własną działalność jako twórca oprogramowania i odniósł sukces w specjalistycznej branży na międzynarodowym rynku. Jednocześnie pociągał go e-biznes i możliwość stworzenia pożytecznej usługi dla szerokiej społeczności. Tak narodziła się 6ka.pl. Obecnie jest prezesem zarządu i większościowym udziałowcem spółki "6ka", którą założył ze swoim kuzynem Jackiem. Prywatnie mąż wspaniałej kobiety i tata trójki rozbrykanych urwisów.
Jacek Ścioch
Dyrektor ds marketingu i PR
Człowiek interesu, który w niewielkim przedsięwzięciu internetowym prowadzonym przez swojego kuzyna Michała dostrzegł ogromny potencjał i zaproponował mu spółkę. Wniósł do niej nie tylko znaczne fundusze, ale też śmiałe wizje rozwoju i plany zdobycia nowych rynków. Jako członek zarządu wspiera Michała w działaniach marketingowych i medialnych na rzecz serwisu 6ka.pl. Prywatnie miłośnik motoryzacji, szczególnie pasjonuje go renowacja zabytkowych klasycznych samochodów.

Autorzy kursów:

Patrycja Obara
Język angielski
Doświadczona nauczycielka i lektorka języka angielskiego. Przez kilka lat prowadziła zajęcia w renomowanych szkołach językowych we Wrocławiu na wszystkich poziomach zaawansowania. Od 2007 r. prowadzi specjalistyczne kursy językowe na Uniwersytecie Wrocławskim, m.in. Angielski w Public Relations, Angielski w Biznesie. Jest licencjonowanym egzaminatorem TELC oraz członkiem IATEFL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego). W 2005 r. opracowała i nagrała cykl audycji radiowych dla uczących się angielskiego, emitowany we wrocławskim radiu RAM.
Katarzyna Furmaniak
Język niemiecki
Nauczycielka języka niemieckiego z 6-cio letnim stażem w szkole podstawowej w Poznaniu, aktualnie uczy w gimnazjum w województwie wielkopolskim. Uwielbiana przez swoich uczniów, ma świetny kontakt z dziećmi. Specjalizuje się w metodach nauki języka poprzez ruch i zabawę, uważa je za szczególnie skuteczne. Prywatnie dusza każdego towarzystwa, zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii. Uruchomienie kursu niemieckiego jej autorstwa zapoczątkowało działalność platformy 6ka.pl.
Katarzyna Chmielewska
Język niemiecki
Nauczycielka języka niemieckiego pracująca w zawodzie do 2002 r. Uczy w katowickich szkołach podstawowych i gimnazjach, jak też w prywatnych szkołach językowych. Ukończyła filologię germańską o kierunku nauczycielskim na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów maturalnych. Prowadzi biznesowe warsztaty językowe dla firm. Prywatnie ceni sobie aktywny tryb życia - jeździ na nartach, pływa, jeździ na rowerze.
Małgorzata Kubica
Język francuski
Od kilku lat jest lektorką w jednej z poznańskich szkół językowych oraz udziela korepetycji z języka francuskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kilka miesięcy w trakcie studiów spędziła na stypendium we Francji. Od wielu lat pracuje także na letnich koloniach z dziećmi i młodzieżą, ma z nimi zawsze świetny kontakt. Nauczanie języka francuskiego to jej pasja, szczególnie interesuje się wykorzystaniem technik multimedialnych w nauce. Od lat jest zauroczona Francją i już na początku szkoły średniej zaplanowała sobie, że zostanie dyplomowaną nauczycielką francuskiego. W pełni osiągnęła swój cel.
Od pewnego czasu prowadzi bloga dobrezielsko.pl na temat zdrowego trybu życia.
Anna Kowalik
Język włoski
Absolwentka Wydziału Literatury i Języków Obcych na Università degli Studi di Bari we Włoszech. Obecnie wykłada język włoski i francuski w Katedrze Filologii Romańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz przygotowuje rozprawę doktorską z dziedziny dydaktyki języków obcych. Od wielu lat pracuje również jako niezależny tłumacz techniczny i literacki języka włoskiego, francuskiego i angielskiego. Pasjonuje się wszystkim, co jest związane z historią, kulturą i językiem Włoch, które uważa za swoją drugą ojczyznę.
Katarzyna Myślińska
Język hiszpański
Ukończyła filologię hiszpańską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Hiszpańskiego uczy od 6 lat w szkołach językowych oraz udzielając korepetycji. Interesuje się kulturą Ameryki Południowej, zwłaszcza jej literaturą i muzyką. Wyszła za mąż za Peruwiańczyka, którego poznała podczas jednej ze swych podróży do Peru. Często podróżuje do Hiszpanii, planuje też podróż do Ekwadoru.
Liliana Droździk
Język rosyjski
Jest doświadczoną nauczycielką i lektorką języka rosyjskiego. Ukończyła filologię rosyjską na Uniwersytecie Opolskim, jest także absolwentką kierunku Język Biznesu. Przez 2,5 roku prowadziła zajęcia z Praktycznej Nauki Języka Rosyjskiego dla studentów Uniwersytetu Opolskiego. Na co dzień przygotowuje do egzaminów z rosyjskiego kandydatów na studia podyplomowe oraz prowadzi kursy językowe dla firm prywatnych i instytucji państwowych.
Maria Waśniewska
Język japoński
Ukończyła filologię japońską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Spędziła rok w Japonii, studiując na Uniwersytecie Osaka, dzięki stypendium ufundowanemu przez rząd japoński za osiągnięcia w nauce języka japońskiego. Jest lektorką języka japońskiego w krakowskiej szkole językowej, udziela również prywatnych korepetycji z japońskiego na wszystkich poziomach zaawansowania i świadczy usługi tłumaczeniowe. Oprócz japońskiego zna także biegle angielski.

Pracownicy i współpracownicy:

Piotr Adamski
Obsługa serwisu
Informatyk z zawodu i z zamiłowania. Serwery, strony internetowe, bazy danych, obróbka grafiki - z tym wszystkim jest za pan brat. Jego główne zadanie to czuwanie nad tym, aby serwis 6ka.pl działał w sposób nieprzerwany i bezproblemowy. Zajmuje się także obsługą klientów - odpowiada na pytania, pomaga w problemach, wyjaśnia wątpliwości. Jest zawsze cierpliwy i uprzejmy - chyba nie ma rzeczy która by go wytrąciła z równowagi. W wolnym czasie czyta książki SF, jeździ na rowerze i uprawia wschodnie sztuki walki.
Adam Bukowski
Redaktor i korektor
Z wykształcenia specjalista z zakresu finansów i zarządzania, jednak zawodowo spełnia się jako tłumacz, redaktor i korektor. W wolnych chwilach pisze opowiadania, na razie tylko do szuflady, ale myśli o ich opublikowaniu. Jego czujnemu oku korektorskiemu nie ujdzie żaden błąd. Dba o to, aby w publikowanych przez nas kursach nie było literówek ani innych błędów językowych, oraz aby wszystkie lekcje dobrze wyglądały na ekranie.
Adam Czerwiński
Grafik
Doświadczony i wszechstronny grafik, twórca projektów graficznych serwisów internetowych oraz specjalista w dziedzinie identyfikacji wizualnej. Zaprojektował obecny wygląd serwisu 6ka.pl, udanie łącząc nowoczesną estetykę z przejrzystością i użytecznością.