preload
Strona głównaPomocPytania i odpowiedzi › Na czym polega zmiana sposobu logowania?

Pytania i odpowiedzi


Na czym polega zmiana sposobu logowania?

We wrześniu 2013 wprowadziliśmy w ustawieniach konta element, którego dotąd u nas nie było - login. Login jest ciągiem znaków wymyślanym indywidualnie przez użytkownika i pełniącym rolę identyfikatora. Do tej pory rolę loginu pełnił adres e-mail, jednak z powodu rozwoju naszego serwisu i planowania nowych funkcji zaszła konieczność wprowadzenia osobnego identyfikatora.

Wszystkim dotychczasowym użytkownikom ustawiliśmy login na podstawie adresu e-mail, tzn. loginem jest fragment adresu przed znakiem "@". Np. jeśli ktoś miał adres e-mail alicja82@wp.pl, to jego loginem stał się tekst alicja82. Jeśli więcej niż jedna osoba
miałaby mieć taki sam login (co jest logicznie sprzeczne i technicznie niemożliwe), to poszczególnym osobom do loginu dodaliśmy kolejną cyfrę, tak aby te loginy były unikalne.

Każdy użytkownik, który ma login nadany przez nas, a więc nie ustawił go sobie samodzielnie, ma możliwość jednorazowej zmiany loginu na własny. Odbywa się to w zakładce Moje konto - Ustawienia konta. Podkreślamy, że jest to funkcja jednorazowa, tzn. po pierwszej zmianie loginu kolejna zmiana nie będzie już możliwa. Dlatego prosimy starannie wybrać sobie nowy login przed użyciem tej funkcji.

Od tej pory logowanie do konta w naszym serwisie powinno odbywać się poprzez login, a nie jak poprzednio przez adres e-mail. Jednak dla uniknięcia zamieszania zostawimy jeszcze na pewien czas możliwość zalogowania się na adres e-mail, jeśli ktoś wpisze go w pole "Login".Inne pytania i odpowiedzi z sekcji Zakładanie konta i logowanie:


Wszystkie pytania i odpowiedzi