preload
Strona głównaPomocPytania i odpowiedzi › Co zrobić, aby komputer wyświetlał...

Pytania i odpowiedzi


Co zrobić, aby komputer wyświetlał japońskie znaki?

Do prawidłowego wyświetlania znaków japońskich konieczne jest, aby w systemie operacyjnym była zainstalowana czcionka obsługująca znaki azjatyckie. Wiele systemów operacyjnych, zwłaszcza nieco starszych, dla oszczędności miejsca na dysku nie instaluje domyślnie tej czcionki, konieczna jest wówczas jej ręczna instalacja. W każdym systemie operacyjnym może się to odbywać nieco inaczej, dlatego należy odszukać w podręczniku swojego systemu temat "Obsługa języków azjatyckich" (lub podobny) i kierować się zawartą w nim instrukcją postępowania.

My podamy tutaj sposób instalacji czcionki japońskiej dla popularnego systemu Windows XP.

1. Uruchom Panel Sterowania (Start -> Ustawienia -> Panel Sterowania).

2. Jeśli po lewej stronie okna Panelu widzisz link "Przełącz do widoku klasycznego", wciśnij go. Jeśli od razu był link "Przełącz do widoku kategorii", to znaczy że jesteś w widoku klasycznym i pozostaw ten widok bez zmian.

3. Dwukrotnie kliknij ikonę "Opcje regionalne i językowe".

Opcje regionalne i językowe


4. W oknie, które się pojawi, przejdź do zakładki "Języki".

5. Znajdziesz tam opcję "Zainstaluj pliki dla języków wschodnioazjatyckich". Zaznacz ją.

Języki wschodnioazjatyckie


6. Potwierdź dokonane zmiany klikając "OK". Następnie zrestartuj komputer, aby zmiany zostały wprowadzone.

Uwaga. W momencie instalowania czcionki wschodnioazjatyckiej system może poprosić Cię o włożenie do napędu płyty instalacyjnej Windows, w celu skopiowania z niej odpowiednich plików.

Systemy Windows Vista i nowsze posiadają domyślnie zainstalowaną obsługę znaków japońskich, nie wymagają więc żadnych dodatkowych czynności.Inne pytania i odpowiedzi z sekcji Pomoc techniczna:


Wszystkie pytania i odpowiedzi