preload
Strona głównaDowiedz się › O kursach

O kursachNauka języków obcych bez względu na wiek


Kursy językowe z serii "Na szóstkę" stworzyliśmy z myślą o osobach, które chcą nauczyć się języka obcego, lecz z różnych powodów nie mogą skorzystać z nauki z żywym nauczycielem. Dotyczy to zwłaszcza osób dorosłych, którym nie odpowiada stacjonarna nauka w szkole językowej, a indywidualne korepetycje z prywatnym nauczycielem nie wchodzą w grę ze względu na ich zaporową cenę.

Problem z dostępną ofertą

Dostępna na rynku oferta materiałów do samodzielnej nauki języków jest co prawda dość bogata, ale trudno znaleźć kurs, który byłby jednocześnie wartościowy merytorycznie i łatwy do samodzielnej nauki dla przeciętnego odbiorcy. Znaczna część kursów i podręczników, które są reklamowane jako przeznaczone do samodzielnej nauki, tak naprawdę powinna służyć tylko jako uzupełnienie nauki z żywym nauczycielem. Natomiast kursy, które faktycznie można uznać za nadające się do samodzielnej nauki, nie zawsze mają odpowiednio wysoki poziom merytoryczny, bądź prezentują materiał zbyt skrótowo i wybiórczo.

Dwa filary skutecznej nauki

Dlatego kursy "Na Szóstkę" łączą w sobie dwie bardzo ważne cechy:
  • Kompleksowość nauki - użytkownik zdobywa wiedzę począwszy od poziomu zupełnie podstawowego i stopniowo przechodzi na coraz wyższy poziom, nie pomijając żadnych ważnych zagadnień.
  • Łatwość przyswajania materiału - lekcje w naszych kursach są doskonale objaśnione i wytłumaczone, tak aby użytkownik przyswoił sobie nowy materiał z jak najmniejszym wysiłkiem i aby mógł go dobrze zrozumieć.

Kto korzysta z naszych kursów

Większość naszych użytkowników to osoby dorosłe, które chcą nauczyć się języka na własne potrzeby, z powodów zawodowych, rodzinnych, towarzyskich. Dla wielu z nich nauka języka to także świetna okazja do samorozwoju osobistego.

Z kursów "Na Szóstkę" chętnie korzysta także młodzież w wieku szkolnym. Ci, którzy mają język obcy jako przedmiot w szkole, dzięki naszym kursom podnoszą z niego swoje oceny i stają się klasowymi liderami.


Jak to działa


Kursy, które oferujemy, są z założenia kursami online, co oznacza że można z nich korzystać na komputerze podłączonym do Internetu. Nie trzeba niczego ściągać ani instalować - wszystkie lekcje są dostępne na naszej stronie internetowej 6ka.pl i są zawsze gotowe do użycia. Dzięki temu możesz się z nami uczyć języka o dowolnej porze dnia lub nocy oraz z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy że będzie tam najprostszy komputer z łączem internetowym.

A jeśli zechcesz się pouczyć w miejscu, gdzie nie ma komputera ani Internetu, także jest to możliwe. Wystarczy że wcześniej wydrukujesz sobie tekst lekcji, ćwiczeń i ściągi i zaczniesz opanowywać go "na sucho". A gdy będziesz już mieć dostęp do komputera, odsłuchasz sobie wtedy nagrania wymowy i sprawdzisz, czy udało Ci się prawidłowo zrobić ćwiczenia.

Dzięki temu, że uczysz się bez obecności żywego nauczyciela, ceny naszych kursów są dla Ciebie niezwykle przystępne. Z drugiej strony lekcje są napisane w takich sposób, jakby nauczyciel siedział tuż obok Ciebie i w przyjazny sposób tłumaczył Ci wszystkie zagadnienia i niejasności. Takie właśnie było nasze założenie - aby to nie były zwykłe kursy językowe, jakie możesz spotkać w niektórych miejscach, ale kursy ekstremalnie łatwe do nauki, przyjazne, ciekawe i po prostu niesamowicie skuteczne.

Czy udało nam się spełnić to założenie - oceń samodzielnie!


Co znajdziesz w naszych kursach


Kursy mają wszystko, co jest potrzebne do skutecznej nauki języka obcego:
  • Przystępnie wyjaśnione lekcje, omówione żywym i ciekawym językiem
  • Nagrania wymowy wszystkich słów, zwrotów i zdań
  • Ćwiczenia oceniające stopień opanowania lekcji
  • Podsumowania-ściągi pozwalające szybko przypomnieć sobie treść lekcji
  • Test końcowy na ocenę po każdej części kursu
  • Możliwość dodawania własnych notatek i zapisywania postępów nauki
  • Możliwość pobierania na swój komputer treści lekcji i nagrań wymowy


Jak korzystać z kursów


Wszystkie nasze kursy posiadają lekcje próbne, dzięki którym możesz sprawdzić, jak w praktyce wygląda nauka przez Internet i czy jest ona dla Ciebie odpowiednia. Lekcje próbne są dostępne bez ograniczeń i nawet bez konieczności logowania się. Jedynie niektóre dodatkowe funkcje mogą wymagać zalogowania do bezpłatnie założonego konta. Lekcje próbne to zwykle jedna lub kilka początkowych lekcji kursu, dzięki czemu możesz od razu zacząć naukę i obserwować jej efekty.

Dzięki lekcjom próbnym możesz także sprawdzić, czy Twoja przeglądarka internetowa jest kompatybilna z naszymi kursami. W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych zawsze możesz się do nas zgłosić, a my z chęcią Ci pomożemy, w ramach naszych możliwości.

Korzystanie z kursu polega na przerobieniu po kolei wszystkich jego lekcji oraz na wykonaniu testu końcowego, oceniającego wiedzę zdobytą na kursie. Każda lekcja składa się z opisowych wyjaśnień, nagrań wymowy i ćwiczeń oceniających. Dostępne jest także podsumowanie pełniące rolę ściągi. Lekcję po przerobieniu możesz oznaczyć jako "Przerobiona", co ułatwi Ci śledzenie swoich postępów nauki.


O autorach kursów


Wszyscy autorzy kursów z serii "Na Szóstkę" są doświadczonymi i czynnymi zawodowo nauczycielami języków obcych. Każdy z nich posiadanie wyższe wykształcenia filologiczne i co najmniej 2-letnie doświadczenie w roli nauczyciela w szkołach publicznych bądź w prywatnych szkołach językowych. Ich wspólną cechą jest także autentyczna pasja do nauczania języków obcych i umiejętność przekazywania swojej wiedzy w sposób klarowny i ciekawy dla przeciętnego odbiorcy.

To właśnie kompetentny i pełen zaangażowania nauczyciel jest fundamentem owocnej nauki dla każdego ucznia. Czy nasze kursy staną się dla Ciebie fundamentem w swobodnym posługiwaniu się językiem obcym już za niedługi czas? Przekonaj się sam!


Zobacz także:

Certyfikaty
Gwarancja satysfakcji