preload
Strona głównaDowiedz się › O dodatkach

O dodatkachDodatki "Słownictwo" - włącz najwyższy bieg w uczeniu się nowych słówek


Aby opanować najpierw setki, a później tysiące nowych słów w języku obcym, potrzeba czegoś więcej niż tylko zapału do nauki. Potrzebna jest przemyślana i zorganizowana metoda, wykorzystująca naturalne zdolności ludzkiego mózgu, która uczyni naukę wielokrotnie łatwiejszą i bardziej efektywną niż zwykłe "wkuwanie".

Taką właśnie metodę oferują Ci nasze dodatki z serii "Słownictwo". Dzięki nim nauczysz się obcych słów tak łatwo i szybko, że już nigdy nie zechcesz wrócić do tradycyjnych sposobów. O skuteczności naszej metody nauki słownictwa decydują dwie rzeczy:
  • Pobudzanie umysłu użytkownika do aktywności podczas utrwalania i zapamiętywania nowych słów
  • Planowanie powtórek dokonywane przez specjalny algorytm, który optymalnie wyznacza odstępy między kolejnymi powtórzeniami

Jak to działa


Słówka w każdym dodatku z serii "Słownictwo" są pogrupowane w zestawy tematyczne. Ułatwia to naukę i zapewnia lepsze efekty w utrwalaniu nowych wiadomości. Każdy zestaw tematyczny możesz traktować jako niezależny pakiet słówek i możesz uczyć się ich w dowolnej kolejności, takiej jaka Ci najbardziej odpowiada.

Etapy nauki słów w zestawie:
  1. Nauka - zapoznajesz się z zawartością zestawu, odsłuchujesz wszystkie nagrania

  2. Utrwalanie - utrwalasz sobie poznane słowa za pomocą odpowiedzi "Wiem/Nie wiem"

  3. Ćwiczenia - wykonujesz interaktywne ćwiczenia, dzięki którym na bieżąco sprawdzasz swoją wiedzę i zwiększasz stopień utrwalenia słów

  4. Powtórki - w wyznaczonych odstępach czasu wykonujesz zaplanowane powtórki, które dają Ci trwałe zapamiętanie nawet najbardziej opornych słów

Dajemy Ci do dyspozycji 4 typy ćwiczeń:
  • Tłumaczenie z obcego na polski
  • Tłumaczenie z polskiego na obcy
  • Tłumaczenie ze słuchu
  • Dyktando
W każdym z tych ćwiczeń wpisujesz swoją odpowiedź i natychmiast widzisz wynik. Masz także możliwość ustawienia dodatkowych opcji oceniania, aby zwiększać lub zmniejszać poziom trudności ćwiczenia, wg własnych preferencji.

Ćwiczenia z zestawu wykonujesz "do skutku", czyli do momentu, gdy wszystkie słowa z tego zestawu przetłumaczyłeś prawidłowo. A co w przypadku, gdybyś chciał zrobić sobie test na ocenę? Nie ma problemu - wystarczy że przełączysz ćwiczenia na tryb "Test". W trybie Test każdej odpowiedzi udzielasz tylko raz, a na końcu widzisz ekran ze swoim wynikiem i oceną.


Powtórki - klucz do sukcesu


Gdy wykonujesz ćwiczenia po raz pierwszy, nasz system śledzi Twoje odpowiedzi i na ich podstawie po zakończeniu ćwiczeń planuje dla Ciebie powtórki. Powtórki dotyczą niezależnie każdego słowa z osobna. Powtórka dla danego słowa może być wyznaczona już na następny dzień, a może być też dopiero po kilku dniach - wszystko zależy od tego, czy i jaką trudność sprawiło Ci to słowo podczas wykonywania ćwiczeń. Dba o to specjalny algorytm, ułożony dla nas przez eksperta z zakresu mnemotechnik w nauce języków obcych.

O powtórkach do wykonania przypomni Ci informacja wyświetlana w prawym górnym rogu strony. Wykonuj powtórki na bieżąco, a gwarantujemy Ci, że będziesz zdumiony, z jaką łatwością i trwałością Twój umysł przyswaja sobie obce słowa.


Słownictwo do standardowych kursów


Wśród dodatków znajdziesz pozycje z nazwami "Słownictwo do części 1", "Słownictwo do części 2" itd. Zawierają one wszystkie słowa, zwroty i zdania z odpowiedniej części standardowego kursu. Słowa zostały pogrupowane tematycznie, a nie według lekcji kursu, więc liczba zestawów tematycznych jest zwykle większa niż liczba odpowiednich lekcji. Dzięki temu słowa z danej części są łatwiejsze do opanowania i nie przytłaczają tak bardzo swoją ilością.

Najważniejsze są tu jednak możliwości, jakie oferuje nasze Słownictwo. Wygodna prezentacja słów, pytania utrwalające, ciekawe ćwiczenia, możliwość sprawdzenia się w testach, inteligentne powtórki - to wszystko sprawia, że jeśli myślisz poważnie o nauczeniu się języka, wykupienie dostępu do Słownictwa będzie dla Ciebie idealną inwestycją. Tym bardziej, że podobnie jak dla standardowych kursów, dostęp do Słownictwa jest bezterminowy.


Słownictwo rozszerzone


Do wielu języków oferujemy także dodatki pt. "Słownictwo rozszerzone". Są to tematyczne zestawy słów, rozszerzające i uzupełniające słownictwo ze standardowych kursów. Przykładowo, zawierają one słowa pasujące do tematyki kursów, ale nie występujące w nich z powodu braku miejsca i czasu na ich omówienie. Zawierają też słowa z zupełnie nowych tematów.

Słownictwo rozszerzone tworzyliśmy niezależnie od standardowych kursów, dlatego może się zdarzyć, że pewna niewielka część słów jest powtórzona. Gwarantujemy jednak, że liczba słów powtórzonych nie przekracza 5%.

Słownictwo rozszerzone polecamy szczególnie osobom, które są na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności językowe.